Top

Plus2

Nábytok na mieru je skvelá voľba pri riešení interiéru. Vďaka nemu dosiahnete efektívne využitie priestoru vášho bývania a tým ho vytvoríte nie len vizuálne príjemné, ale aj prakticky fungujúce. Veľmi cenný je najmä pri riešení interiéru menších bytov, kde je dôležitý každý jeden centimeter. Takto sa dá pracovať so všetkým dostupným priestorom.

Dizajn interiéru vás nemusí zruinovať

interiér na mieru

interiér na mieru

Pre mnohých je použitie nábytku vyhotoveného na mieru obmedzené len na riešenie vstavaných skríň či kuchýň. Túto alternatívu je však vhodné použiť v akejkoľvek miestnosti a na všetky možné účely. Vaše bývanie tým získa prirodzenú originalitu, čím sa vyhnete podobnej obývačke na návšteve u vašich priateľov. Prvá vec, ktorej sa ľudia pri nábytku na mieru obávajú, je väčšinou cena. Aj keď sa vaše výdavky na dizajn interiéru dostanú do vyšších hodnôt, treba si však uvedomiť, že počiatočná vyššia investícia sa vám časom vráti v podobe dobre organizovaného bývania.
Množstvo výdavkov je však možné korigovať, keďže cenu nábytku na mieru ovplyvňuje najmä materiál, z ktorého je vyrobený. Najlacnejšia alternatíva je použitie DTD dosiek, čiže drevotrieskových dosiek, ktoré nájdeme v rôznych cenových reláciách. Tie sú tvorené lisovanými drevenými odštiepkami.
Ďalšou možnosťou, ktorá možno čiastočne ovplyvní aj váš dizajn interiéru, je použitie MDF dosiek, vyrobených z prírodných drevených vlákien. Vďaka kompaktnejšiej štruktúre oproti DTD doskám lepšie odolávajú vlhkosti a môžu byť plnohodnotnou alternatívou aj voči masívnemu drevu. V prípade, že je na nej prírodná dýha, stáva sa takmer nerozoznateľnou od prírodného dreva. Výhodou je, že sa vyhnete rôznym nežiadúcim fyzikálnym javom masívneho dreva, ako je skrútenie, či vysýchanie.
Spravidla najdrahším materiálom pre drevené nábytky v interiérovom dizajne je nábytok z masívu. Najčastejšie sa používa drevo bukové, dubové, orechové, prípadne z exotickejších drevín mahagónu, akácie a eukalyptu. Jednotlivé druhy sa odlišujú predovšetkým v kresbe a tvrdosti, no ich odtieň a farbu môže ovplyvniť aj povrchová úprava morením, lakovaním alebo olejovaním. Pri masíve si treba uvedomiť, že drevo prirodzene vekom pracuje a nie každému môže táto skutočnosť vyhovovať.

nábytok na mieru

nábytok na mieru

Zvoľte si správnu povrchovú úpravu nábytku

Pri dizajne interiéru treba myslieť aj na správnu povrchovú úpravu nábytku, kde sa naskytá viacero možností. Tou lacnejšou je použitie LTD – laminátovej drevotriesky. Vyrába sa lepením drevotriesky laminovacím papierom, ktorý je následne zaliaty melamínovou vrstvou. Najpoužívanejšia je tá o hrúbke 18 mm, tenšia (okolo 10 – 12 mm) sa využíva ako dno zásuviek alebo zadných stien skríň. LDT doska je umývateľná a hygienicky odolná, preto patrí medzi najčastejšie používané materiály v interiérovom dizajne. Drahším riešením je použitie prírodnej dýhy, ktorá je tvorená tenkým plátkom masívneho dreva .
Hotový nábytok priamo z predajne vám nemusí vždy sedieť do vášho interiérového dizajnu. Často zákazník naráža na nedostatočné využitie priestoru, alebo nevhodnú farbu. Toto je presne prípad, kedy by ste si mali nechať vyrobiť nábytok na mieru. Ak máte presnú predstavu a viete čo chcete, môžete sa obrátiť s požiadavkami priamo na zhotoviteľa, v tomto prípade stolára.

V prípade, že neviete presne čo chcete, je vhodné obrátiť sa na interiérového dizajnéra, alebo architekta, ktorý Vám pomôže či už s výberom tvaru, farby a materiálu, alebo Vám aj vytvorí vizualizácie s použitím nábytku vo vašom interiéri.

Post a Comment

X

Nechajte nám na seba kontakt alebo pošlite správu a my sa vám ešte dnes ozveme späť.